LAJMI I FUNDIT:

Milani nuk gabon me Spalin, ngjitet në tabelë (Video)

Milani nuk gabon me Spalin, ngjitet në tabelë (Video)

Milani ka fituar ndaj Spalit me rezultat 2-0 në Serie A.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar.

Goli i parë u shënua nga Ricardo Rodriguez nga pika e bardhë në minutën e 25-të.

Edhe i dyti erdhi nga penalltia, por këtë herë autorë ishte Franck Kessie (61’).

Pas kësaj fitore Milani renditet në vendin e katër në ligë me 12 pikë, kurse Spal zbret pozitën e 15-të me katër pikë.

Ndeshja e ardhshme e kuqezinjve është ndaj Sampdorias, kurse Spal pret Napolin. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori