LAJMI I FUNDIT:

Milani në verë synon transferimin e dy yjeve të Romës

Milani në verë synon transferimin e dy yjeve të Romës
AS Roma. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Skuadra italiane Roma rrezikon që të mbetet edhe një vit tjetër jashtë Ligës së Kampionëve.

Reklama

Mbetja jashtë ‘Championsit’, do të sillte shumë probleme te Giallorosët të cilët mund të mbesin pa disa nga lojtarët kryesorë.

Qendërmbrojtësit anglez Chris Smalling i ka bërë të qartë drejtuesve të klubit se do të nënshkruajë kontratë afatgjate vetëm nëse arrihet pozita e katërt.

Chris Smalling. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Ndërkohë është Milani që po interesohet për transferimin e dy futbollistëve të skuadrës kryeqytetase.

Mediat italiane kanë raportuar se Rossonerët janë të interesuar për transferimin e Chris Smalling dhe Cengiz Under.

Cengiz Under. (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Për Smalling, Milani ka gati 20 milionë euro për t’i ofruar Manchesterit që zotëron kartonin e lojtarit, ndërsa për sulmuesin turk 40 milionë.

Milani aktualisht zë pozitën e tetë në tabelë me 35 pikë, ndërsa Roma të pestën me 39 sosh. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori