Milani u kthehet fitoreve dhe shpëton Montellan, Roma e heshtur merr tri pikë (Video)

Më në fund Milani i është kthyer fitoreve në Serie A, këtë herë ndaj Chievos me rezultat 1-4.

Pasi kjo ndeshje ishte jetë apo vdekje për të ardhmen e Vincenzo Montellas, lojtarët dhanë maksimumin që nga fillimi deri në fund.

Drejtori sportiv i Milanit, Marco Fassone dhe trajneri Vincenzo Montella para takimit. Foto: Getty Images

Milani shënoi me rastin e parë të mirë në takim, ishte Suso në minutën e 36-të që shënoi gol të bukur nga distanca. Në minutën e 42-të autogol shënoi Bostjan Cesar, dhe me rezultat 0-2 skuadrat shkuan në pushim.

Hakan Calhanoglu në minutën e 55-të shënoi pas një kundërsulmi, kurse vendasit u përgjigjën me anë të Valter Birsas në minutën e 61-të.

Perparim Hetemaj gjatë një aksioni për vendasit. Foto: Getty Images

Golin e qetësisë e shënoi Nikola Kalinic (65’) dhe përveç rastit të Andre Silvas në minutën e 82-të ishte një ndeshje e heshtur.

Pas kësaj fitore kuqezinjtë ngjitën në minutën e tetë me 16 pikë, kurse Chievo bie në të dhjetën me një pikë më pak.

Ndeshja e ardhshme e Milanit është ndaj Juventusit, kurse Chievo kundër Sampdorias.

Roma 1 – 0 Crotone

Roma vazhdoi me fitore në Serie A, këtë herë me një fitore minimale 1-0 ndaj Crotones.

Rezultati nuk ishte pasqyra e ndeshjes, pasi vendasit dominuan dukshëm nga fillimi deri në fund.

Goli i vetëm në takim u shënua nga Diego Perotti në minutën e 10-të.

Diego Perotti duke festuar golin në Stadio Olimpico. Foto: Getty Images

Vlen të theksohet se vendasit rrezikuan disa herë me anë të Edin Dzekos dhe Aleksandar Kolarov.

Roma vazhdon në vendin e pestë me 21 pikë, kurse Crotone në pozitën e 17-të me gjashtë pikë.

Ndeshja e ardhshme e klubit nga kryeqyteti është ndaj Bolognas, kurse Crotone kundër Fiorentinas. /Telegrafi/

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ronald Araujo afër largimit nga Barcelona? Agjenti i tij në bisedime me klubin e njohur

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Cristiano Ronaldo bëri një gabim shumë të madh kur parashikoi tre favoritët për Ligën e Kampionëve