Milani fiton ndaj Atalantas, Piatek nuk i ndal së shënuari

Festa e Krzysztof Piatek te goli i dytë (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Milani arriti të fitojë ndaj Atalantas me rezultat 1-3 në Serie A.

Kuqezinjtë arritën të bëjnë një paraqitje fantastike dhe kështu arritën të ndalin ecurinë e mirë të zikaltërve.

Goli i parë në takim u shënua nga Remo Freuler (33′), por ishte Krzysztof Piatek ai që barazoi rezultatin në minutat shtesë të pjesës së parë.

Tifozët e Milanit në Bergamo (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Milani kishte një fillim të mirë të pjesës së dytë, fillimisht kaloi në epërsi me një gol të bukur nga Hakan Calhanoglu (55′), pastaj thelloi epërsinë me Piatek (61′).

Ky ishte goli i gjashtë për polakun në pesë ndeshje me fanellën e skuadrës nga Milano në të gjitha garat.

Krzysztof Piatek duke festuar golin e tij të parë ndaj Atalantas (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Milani vazhdon në pozitën e katër me 42 pikë, ndërsa Atalanta në vendin e pestë me 38 pikë.

View this post on Instagram

6 ndeshje, 4 gola, @pjona_9 🔥#TelegrafiSport

A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport) on Feb 16, 2019 at 1:36pm PST

Ndeshja e ardhshme e ekipit te Gennaro Gattuso është ndaj Empolit, kurse ajo e Gian Piero Gasperini luan kundër Torinos. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes