LAJMI I FUNDIT:

Milan 2-0 Spal, notat e lojtarëve (Foto)

Milan 2-0 Spal, notat e lojtarëve (Foto)

Milani fitoi kundër Spalit në Serie A me rezultat 2-0.

Të dy golat në këtë takim u shënuan nga pika e bardhë, i pari nga Ricardo Rodriguez në minutën e 25-të dhe i dyti Franck Kessie (61’).

Më i miri në takim ishte Kessie, por për vendasit përveç Rodrigeuz paraqitje të mirë kanë bërë edhe Lucas Biglia dhe Leonardo Bonucci.

Për mysafirët më i miri ishte mbrojtësi, Bartosz Salamon.

Ndeshja e ardhshme e Milanit është ndaj Sampdorias, kurse më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Milan:

Spal:


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori