Milani është rikthyer te fitoret në Serie A pas dy barazimeve radhazi.

Rossonerët kanë arritur me shumë mund ta mposhtin Genoan me rezultat të pastër 2-0.

Rafael Leao dhe Junior Messias shënuan golat për Rossonerët në këtë takim, por më së shumti shkëlqyen mbrojtësit.

Pierre Kalulu mori notën më të lartë në ndeshje 7,8 falë edhe asistimit që dha në golin e parë për Leaon.

Milani rikthehet te fitoret, mposht Genoan me rezultat të pastër Milani rikthehet te fitoret, mposht Genoan me rezultat të pastër

Ndërkohë paraqitje të mirë patën edhe Gabbia, Tomori e Theo Hernandez si dhe portieri Mike Maignan.

Ndërkohë nota më e dobët tek mysafirët shkoi për mesfushorin Nadiem Amiri. /Telegrafi/