Milani rikthehet te fitoret, mposht Genoan me rezultat të pastër

Pas dy barazimeve të njëpasnjëshme, Milani është rikthyer te fitorja në Serie A.

Rossonerët kanë arritur ta mposhtin Genoan me rezultat të pastër 2-0, falë nga një goli në dy pjesët.

Vendasit e nisën për mrekulli këtë sfidë, kur në minutën e 11-të kaluan në epërsi me golin e Rafael Leaos i cili u shërbye mirë nga Kalulu për 1-0.

Përkundër rasteve nga dyja skuadrat, gola më nuk pati në 45 minutat e para dhe Rossonerët shkuan me epërsi minimale në pushim prej 15 minutave.

Edhe pjesa e dytë i takoi Milanit që ishin më kërkues dhe krijuan më shumë raste shënimi.

Në minutën e 87-të, sulmuesi brazilian Junior Messsias realizoi nga afërsia golin e sigurisë për 2-0.

Deri në fund mysafirët tentuan të bënin diçka më shumë, por një gjëje të tillë nuk ia arritën.

Me këto tri pikë të fituara, Milani rikthehet në pozitën e parë me 71 pikë, dy më shumë se Interi që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ndeshjen e radhës Milani e luan në udhëtim te Lazio, derisa Genoa do ta ketë vendimtare pasi pret Cagliarin. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës