Interi ka arritur të fitojë Derby della Maddoninan ndaj Milanit me rezultat 2-0, i vlefshëm për javën e katërt të Serie A.

Nerazzurrët kanë vazhduar serinë e qind për qind pasi me fitoren ndaj Milanit ka shkuar në katër fitore nga po kaq ndeshje të luajtura

Golat në këtë fitore të skuadrës së Antonio Contes u shënuan nga Marcelo Brozovic (49′) dhe Romelu Lukaku (78′).

Interi dominon Milanin dhe triumfon në Derby della Madonnina Interi dominon Milanin dhe triumfon në Derby della Madonnina

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht kroati Brozovic, i cili u vlerësua me notë 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mesfushorin Franck Kessie që u notua me 6.0.

Milan:

Inter:

/Telegrafi/