Frontmeni i grupit Rolling Stones, Mick Jagger, theu rregullat e izolimit pasi u fut nga Franca për të parë fitoren e Anglisë në gjysmëfinalen e Euro 2020 ndaj Danimarkës.

Këngëtari legjendar, 77 vjeç, zbarkoi të martën dhe ligjërisht kërkohet që ai të karantinohej për dhjetë ditë pasi kishte mbërritur nga një vend në listën e Amberit të Mbretërisë së Bashkuar, shkruan DailyMail.

Sidoqoftë, Mick u pa në Wembley Arena vetëm 24 orë më vonë duke u bashkuar me 60,000 tifozë të futbollit për të parë ‘Tre Luanët’ që siguruan vendin e tyre në finalen e së dielës. Ai mund të përballet me një gjobë deri në 10,000 funte (11.7 mijë euro) për shkeljen e rregullave anti-COVID të Mbretërisë së Bashkuar.

Një burim i afërt me këngëtarin i tha DailyMail se Mick kishte planifikuar vizitën e tij në Londër për javë me radhë për të përfunduar albumin e ri të “Stones”, por ai nuk mund ta injoronte mundësinë për të parë ndeshjen më të rëndësishme të futbollit të Anglisë në historinë e fundit – pavarësisht nga polemikat që mund të shkaktojë .

Burimi tha: “Mick është një tifoz i madh i futbollit dhe thjesht donte të ishte në Wembley”.

“Ai bëri teste për COVID-19 para fluturimit dhe mbërritjes, plus pas ndeshjes, kështu që ai besoi se ishte i kujdesshëm në atë drejtim”.

“Mick ishte gjithmonë në Londër rreth kësaj kohe për të punuar në albumin e ri ‘Stones’, thjesht ndodhi për faktin faktin që Anglia kishte një lojë kaq të madhe – dhe ai thjesht nuk mund ta humbte”.

Mick u pa në stadium duke bartur një maskë fytyre të zezë në tribunën VIP në Wembley Arena.

Disa tifozë e ndaluan atë për autografe ndërsa ai po bënte rrugën për në sektorin e tij privat, të cilin ai e kishte rezervuar, pa e ditur që nuk arriti të qëndronte në karantinë me mbërritjen e tij në MB.

Martin Garrix intervistë ekskluzive për Telegrafin: Eksperienca në Euro 2020, bashkëpunimet me shqiptaret e famshme dhe kujtimet nga performanca në Kosovë Martin Garrix intervistë ekskluzive për Telegrafin: Eksperienca në Euro 2020, bashkëpunimet me shqiptaret e famshme dhe kujtimet nga performanca në Kosovë

Mick ka prona në Londër, New York, Mustique dhe Loire Valley në Francën qendrore, ku jeton për pjesën më të madhe të vitit.

Ai ka në pronësi kështjellën e shekullit të 16-të të quajtur ‘La Fourchette’, e vendosur në një fshat të vogël të quajtur Poce-sur-Cisse, për gati 30 vjet, vlera e së cilës kushton rreth 2.2 milionë funte.

Si një fans i etur i aktivitetit fizik, ai shëtitet me biçikletë aty pranë dhe gjithashtu peshkon në brigjet e lumit Loire.

Ai e ndan pronën me të dashurën e tij, balerinën Melanie Hamrick, 34 vjeçe dhe djalin e tyre katër vjeçar Deveraux.

Mick mund ta kishte ulur kërkesën e tij për përgjysmim të karantinës duke marrë pjesë në skemën ‘Test to Release’, e cila përfundon në ditën e pestë nëse një test privat i paguar për COVID-19 rezulton negativ.

Princi William u pa në tribunat VIP në Wembley duke shikuar ndeshjen e Anglisë, krahas David Beckham dhe Boris Johnson Princi William u pa në tribunat VIP në Wembley duke shikuar ndeshjen e Anglisë, krahas David Beckham dhe Boris Johnson

Por joshja për të parë ‘Tre Luanët’ në një lojë kaq jetësore u duk shumë tunduese.

Mick rregullisht shikon futboll kudo ku ndodhet, veçanërisht Anglinë dhe Arsenalin e tij të dashur.

Burimi shtoi: “Pavarësisht nëse ai është në një turne apo në një hotel, Mick siguron që të vendosen pjatat satelitore në mënyrë që ai të mund të shohë të gjitha lojërat”.

“Ai rrallë humbet një ndeshje të Arsenalit, pa marrë parasysh sa janë në humbje”.

Rolling Stones aktualisht janë duke përfunduar albumin e tyre më të fundit në Londër, i cili pritet të dalë në treg gjatë këtij viti.

Mick po punon për materiale me shokët e grupit: Ronnie Wood, 74 vjeç dhe Charlie Watts, 80 vjeç, në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa Keith Richards, 77 vjeç, kontribuon nga shtëpia e tij në ShBA. /Telegrafi/