LAJMI I FUNDIT:

Messi, Ramos dhe Benzema në formacionin e më të mirëve për edicionin 2019/20 në La Liga

Messi, Ramos dhe Benzema në formacionin e më të mirëve për edicionin 2019/20 në La Liga
FotoË Getty Images/ Goal.com

Me La Ligën që i përfundoi të gjitha takimet e edicionit 2019/20 në fundjavën që shkoi, Goal.com ka zbuluar formacionin me lojtarët më të mirë.

Reklama

Pas një garë të vështirë, Real Madridi e fitoi titullin e 34-të në histori, duke mposhtur Barcelonën.

Ky edicion nuk ishte i njëjti me herët e kaluara, pasi coronavirusi stopoi kampionatin në mesin e muajit mars edhe pse lojtarët treguan formë të lartë.

(Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Me përfundimin e këtij sezoni tejet të vështirë, Goal ka përpiluar formacionin me lojtarët që e kanë treguar vetën

Portieri: Thibaut Courtois.

Mbrojtës: Jesus Navas (Sevilla), Sergio Ramos (Real Madrid), Gerard Pique (Barcelona), Pervis Estupinan (Osasuna)

Mesfushorët: Lionel Messi (Barcelona), Casemiro (Real Madridi), Saul Niguez (Atletico Madrid), Mike Oyarzabal (Real Sociedad).

Sulmuesit: Karim Benzema (Real Madrid), Gerard Moreno (Villareal). /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Ndërkombëtare
Maignan, Leao dhe The Hernandez – Tensione në kampin e Milanit pas shkarkimit të Maldinit

Maignan, Leao dhe The Hernandez – Tensione në kampin e Milanit pas shkarkimit të Maldinit

Serie A
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Kalo në kategori