LAJMI I FUNDIT:

Messi ka nevojë për një trofe për të kompletuar muzeun e tij, Cristiano Ronaldo tashmë e ka

Messi ka nevojë për një trofe për të kompletuar muzeun e tij, Cristiano Ronaldo tashmë e ka

Lionel Messi është në prag të një suksesi të jashtëzakonshëm në botën e futbollit. Me një koleksion të jashtëzakonshëm trofesh në karrierën e tij, ai është vetëm një vlerësim larg kompletimit të muzeut të tij.

Në kabinetin e tij të dekoruar qëndrojnë triumfe të shumtë: Top i Artë i fituar tetë herë, trofeu i Kupës së Botës, ai i Copa America, katër tituj të Ligës së Kampionëve, dhjetë kampionate në La Liga dhe dy në Ligue 1.


Por, mes këtyre arritjesh, ka një trofe që i ka shpëtuar Messit – çmimi “Golden Foot”.

Rivaliteti Messi-Ronaldo kalon tani edhe jashtë fushe edhe portugezi bëhet me truprojë
Lexo po ashtu Rivaliteti Messi-Ronaldo kalon tani edhe jashtë fushe edhe portugezi bëhet me truprojë

Kjo njohje prestigjioze nderon lojtarët jo vetëm për aftësitë e tyre atletike, por edhe për personalitetet e tyre të veçanta. Është një vlerësim i rezervuar ekskluzivisht për lojtarët aktivë të moshës 28 vjeç e lart, dhe është një trofe që mund të fitohet vetëm një herë.

Të zgjedhur nga një grup gazetarësh globalë, dalin dhjetë të nominuar bazuar në aftësitë dhe karakterin e tyre atletik. Fituesi përfundimtar përcaktohet përmes një sondazhi në internet, duke i lejuar fansat në mbarë botën të hedhin votat e tyre.

Ndërsa lojtarët si Robert Lewandowski, Mohamed Salah dhe rivali i kahershëm i Messit, Cristiano Ronaldo, kanë fituar Këmbën e Artë, argjentinasi nuk e ka fituar këtë çmim të lakmuar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori