LAJMI I FUNDIT:

Messi dhe Banega, imazhi i dy miqve pas një ndeshje rivalizuese

Messi dhe Banega, imazhi i dy miqve pas një ndeshje rivalizuese

Lionel Messi dhe Ever Banega u kapën në një foto që po quhet imazh ikonik pas ndeshjes mes Barcelonës dhe Sevillas të zhvilluar në Camp Nou.

Reklama

Dyshja u fotografuan duke bërë një bisedë ndërsa ishin ulur në tunel pasi katalanasit regjistruan një fitore 4-0, duke e shfaqur thelbin e këtij sporti.

Miqësia e tyre sikurse atë që e jep si mesazh sporti, tejkalon çdo rivalitet në futboll.

Dyshja e njohin mirë njëri-tjetrin nga kombëtarja e Argjentinës dhe se vijnë nga Rosario, qytet ku kanë lindur të dy.

Të dy ishin në gjendje të rikthehen sërish të miq pas 90 minutave garë ashpër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori