LAJMI I FUNDIT:

Mësoni kur do t’i kthehet fushave të blerta Shaqiri

Mësoni kur do t’i kthehet fushave të blerta Shaqiri

Mark Hughes ka folur për gjendjen e yllit të skuadrës së tij, Xherdan Shaqirin.

Reklama

Mesfushori me tipare sulmuese nga Kosova është lënduar në fundjavë gjatë takimit me Swansean dhe u desh të zëvendësohet në minutën e 26-të.

Megjithatë, sipas trajnerit të tij, Shaqiri nuk ka pësuar ndonjë lëndim serioz, pasi është duke trajnuar rregullisht me skuadrën.

Shaqiri pëson lëndim dhe zëvendësohet
Lexo po ashtu Shaqiri pëson lëndim dhe zëvendësohet

Hughes ka thënë për mediat angleze, se ‘Xhuxhi magjik’ mund të luaj qysh nesër(shtunë) ndaj West Hamit, por do të vendos pak para fillimit të ndeshjes.

“Ai ka nevojë për tu trajnuar sot dhe ne kemi nevojë për të parë nëse ai mund ta bëjë mirë këtë. Ai ka një shans për të luajtur nesër”, përfundoi trajneri i Stoke Cityt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Kalo në kategori