LAJMI I FUNDIT:

Mësohet shkaku i vdekjes së Robbie Coltrane, yllit të filmave për Harry Potter e James Bond

Mësohet shkaku i vdekjes së Robbie Coltrane, yllit të filmave për Harry Potter e James Bond
(Fotomontazh: Deadline)

Robbie Coltrane, aktori më i njohur për rolin e tij si Hagrid në “Harry Potter”, vdiq javën e kaluar në moshën 72 vjeçare dhe tani është zbuluar shkaku i vdekjes së tij.

Ai vdiq pasi pësoi dështim të shumëfishtë të organeve, thuhet në njoftimet e mediave britanike. Certifikata e tij e vdekjes gjithashtu thoshte se ai vuante nga sepsa, nga infeksioni i rrugëve të poshtme të frymëmarrjes dhe arresti kardiak.

Aktori, i cili gjithashtu luajti në filmat për James Bondin, ishte diagnostikuar me obezitet dhe diabet të tipit 2. Lajmi për vdekjen e tij tronditi njerëzit në mbarë botën, ndërsa shumë kolegë dhe miq i dhanë lamtumirën.

Karriera e aktrimit të Coltrane përfshiu role të shumta filmike, ndërsa pamja e tij unike e ndihmoi të dallohej nga kolegët

Aktori kishte edhe dy fëmijë me skulptoren Rhona Gemmell. Çifti u martua në vitin 1999, ndërsa u ndanë në vitin 2003. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Capital T ndan një video nga atmosfera në Hamburg - në sfond dëgjohet kënga e tij

Capital T ndan një video nga atmosfera në Hamburg - në sfond dëgjohet kënga e tij "Albania"

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Magazina
Ivana Knoll ka pozuar në stadium para ndeshjes, dërgon puthje nga tribuna

Ivana Knoll ka pozuar në stadium para ndeshjes, dërgon puthje nga tribuna

Magazina
Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës

Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës "J'Adore” të Dior, pasi Charlize Theron e kishte këtë punë për dy dekada

Magazina
Momenti kur ish-banori i Big Brother VIP Albania rrëzohet nga karrigia në një lokal

Momenti kur ish-banori i Big Brother VIP Albania rrëzohet nga karrigia në një lokal

Magazina
Kalo në kategori