Mohamed Salah është mërzitur shumë me taktikat e negociatave të Liverpoolit në lidhje me rinovimin e kontratës dhe është gati të largohet me forcë këtë verë.

Reklama

Salah ka qenë në bisedime me Liverpoolin për më shumë se 12 muaj për vazhdimin e kontratës së tij aktuale, por ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re.

Nuk ka pasur asnjë bisedë ballë për ballë mes Salah dhe Liverpool në gjashtë muaj.

Wenger pretendon se Liverpooli po krijon 'problem' me kontratën e Salah Wenger pretendon se Liverpooli po krijon 'problem' me kontratën e Salah

Herën e fundit që u diskutua kontrata e tij e re, kishte një hendek të madh midis asaj që Salah dëshironte dhe asaj që klubi ishte i gatshëm të ofronte, megjithëse numrat e saktë mbeten të paqarta.

Reklama

Kjo situatë thuhet se e ka mërzitur yllin egjiptian i cili është gati të largohet nga Anfield dhe t’i shkaktoj dhimbje Liverpoolit me ‘tradhti’.

Reklama

Sipas The Athletic, 29-vjeçari do të preferonte të qëndronte në Ligën Premier, sesa të largohej jashtë shtetit kur të skadojë kontrata e tij në Anfield – duke i vënë rivalët e Liverpoolit në alarm të kuq.

Mendohet se Salah, i cili ka shënuar 156 gola në 254 ndeshje që kur iu bashkua Liverpoolit nga Roma me një transferim prej 43.9 milionë funte në verën e vitit 2017, po kërkon të bëhet lojtari i gjashtë më i paguar në botë.

Reklama

Salah, i cili ka pretenduar se nuk po kërkon kushte ‘të çmendura’, është i hapur për të nënshkruar një zgjatje dyvjeçare dhe nuk preferon një marrëveshjeje katërvjeçare. /Telegrafi/