Conor McGregor ka dhënë një azhurnim pozitiv për shërimin e tij dhe thotë se do të ecë drejt në një luftë për titull pas kthimit të tij në UFC.

Irlandezi pësoi një thyerje të keqe të këmbës në humbjen e tij ndaj Dustin Poirier në UFC 264 muajin e kaluar.

Ai është në gjendje të përmirësuar pasi iu nënshtrua një operacioni dhe pretendon të përmirësohet me shpejtësi para rikthimit të tij tetëkëndësh në vitin 2022.

Image: PA

I pyetur se kur do të luftojë përsëri, ai u përgjigj: “2022. Unë jam duke u përmirësuar me shpejtësi! Duke punuar me ekipin më të mirë që paratë nuk mund ta blejnë! Unë do të kthehem në një kohë të shkurtër”.

Reklama

Ish-kampioni i UFC-së gjithashtu ngacmoi një kundërshtar tjetër në botën e boksit (Floyd Maywaether), ndërsa tha se do të garojë për medaljen e artë në UFC në ndeshjen e tij të kthimit.

Reklama

Image Credit: PA

“Mundësisht”, tha ai në lidhje me kalimin në boks në fazën e fundit të karrierës së tij. “Këmba do të jetë më shumë se e pajisur për të pranuar goditje. Unë jam duke ecur drejt e tek një titull”.

Pra, McGregor mund të luftojë ose Charles Oliveira ose Poirier për titullin e peshave të lehta UFC.

Një përplasje e kampionatit mes Oliveira dhe Poirier thuhet se është në veprim e sipër, me McGregor gjoja se mund ta fitojë luftën e katërt ndaj këtij të fundit. /Telegrafi/