Conor McGregor beson se Deontay Wilder u përpoq të merrej me avantazhin e madhësisë së Tyson Fury gjatë humbjes së tij ndaj britanikut.

Bronze Bomber synonte të hakmerrej për humbjen e tij fillestare ndaj Gypsy King, por në vend të kësaj humbi për herë të dytë në 20 muaj.

Fury ndaloi kundërshtarin e tij në raundin e njëmbëdhjetë, pasi e rrëzoi atë në disa raste gjatë luftimit.

Deontay Wilder u dërgua menjëherë në spital, pas humbjes së trilogjisë ndaj Tyson Furyt Deontay Wilder u dërgua menjëherë në spital, pas humbjes së trilogjisë ndaj Tyson Furyt

Britaniku gëzonte një avantazh të madh në peshë, pavarësisht se Wilder peshonte më shumë se kurrë dhe McGregor përmendi pabarazinë e madhe si një faktor kryesor në fitoren e Gypsy King.

Fury peshonte plotë 125 kilogramë, për dallim nga Wilder që peshoi 107 kilogramë – pothuajse dyfish më shumë se amerikani.

I nokautuar ashpër nga bashkëshorti i saj, Paris Fury e këshillon Wilderin që të pensionohet nga boksi I nokautuar ashpër nga bashkëshorti i saj, Paris Fury e këshillon Wilderin që të pensionohet nga boksi

“Luftë e madhe, të dy luftëtarë, të dy fitues”, shkroi irlandezi në Twitter . “Është e vështirë të mos ju lë përshtypje Deontay; kundër njeriut shumë më të madh”.

“Lufta e madhe [por] kilogramët e tepërt e bënë dallimin. Boksuan me ndershmëri të dy atje, përplasje shumë e këndshme. Respekt”.

Kishte dyshime para se të fillonte meçi – Wilder kërkoi që dorëzat e Furyt të shqyheshin Kishte dyshime para se të fillonte meçi – Wilder kërkoi që dorëzat e Furyt të shqyheshin

“Nivelet e tyre të aftësive janë unike, por shumë të afërta. Një trilogji e madhe në peshë të rëndë. Urime Tyson dhe Paris. Unë dhe Dee jemi shumë të lumtur për ju dhe fëmijët. Urime Deontay dhe Telli gjithashtu. Ishte një takim i mrekullueshëm”, ka shtuar më tej irlandezi.

Wilder rrëfeu pas luftës se diferenca në peshë ishte një çështje gjatë gjithë humbjes.

Fury e imponoi veten fizikisht dhe përfundimisht shkatërroi kundërshtarin e tij amerikan. /Telegrafi/