LAJMI I FUNDIT:

Mbeti në bankën rezervë – Aaron Ramsdale mund të largohet në janar, dy klube të mëdha interesohen për portierin anglez

Mbeti në bankën rezervë – Aaron Ramsdale mund të largohet në janar, dy klube të mëdha interesohen për portierin anglez

Bayern Munich dhe Chelsea po monitorojnë nga afër situatën e Aaron Ramsdale në Arsenal.  

Reklama

Ramsdale konsiderohet si një nga portierët më të mirë në Evropë që nga ardhja e tij nga Sheffield United në 2021.

Megjithatë, vendimi i Mikel Artetës për të nënshkruar me David Raya dhe për ta futur spanjollin nga minuta e parë kundër Evertonit ka vënë në dyshim planet e tij të menjëhershme dhe afatgjata, shkruan Daily Mail.

Ramsdale nënshkroi një kontratë të re katërvjeçare me Arsenalin në maj dhe portieri mbetet i përkushtuar ndaj Arsenalit, të përballet me PSV Eindhoven në rikthimin e tyre në Ligën e Kampionëve të mërkurën.

Portieri do të shpresojë të kthehet në formacionin fillestar për përballjen në Emirates ose derbin e shumëpritur të së dielës në Londrën e Veriut kundër Tottenhamit.

Mikel Arteta pranon se është penduar që nuk e ka futur David Rayan në portë më herët
Lexo po ashtu Mikel Arteta pranon se është penduar që nuk e ka futur David Rayan në portë më herët

Nëse Raya përfundimisht bëhet zgjedhja e parë e Mikel Artetas, Ramsdale mund të konsiderojë një largim nga klubi për të rritur shanset e tij që të jetë portier startues i Anglisë në Euro 2024.

Dy klubet që kanë probleme me portier,  Bayern Munich dhe Chelsea, vetëm se kanë shprehur interesim për Ramsdalen.

Mbetet të shihet se çfarë do të sjell janari për portierin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Ballkani pëson nga një gol me devijim, del pa pikë ndaj Plzen

Ballkani pëson nga një gol me devijim, del pa pikë ndaj Plzen

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori