LAJMI I FUNDIT:

Mbappe thotë se i tejkaluan inatet me Griezmann për shiritin e kapitenit

Mbappe thotë se i tejkaluan inatet me Griezmann për shiritin e kapitenit

Kylian Mbappe është zgjedhur kapiteni i ri i kombëtares franceze, por ky vendim i Didier Deschamps  ka krijuar disa pakënaqësi te lojtarët e tjerë.

Reklama

Sidomos tek Antoine Griezmann, i cili shpresonte dhe besonte se do të ishte ai pasardhësi i Hugo Lloris si kapiten, pasi është një ndër lojtarët me më shumë përvojë.

Sulmuesi i Atletico Madrid pati edhe një debat me kapitenin e ri, teksa shtypi francez shkruan se ai ka menduar edhe largimin nga Franca.

Gjithsesi, situata është qetësuar dhe për këtë ka folur Mbappe.

“Bisedova me Antoinen (Griezmann). Ai ishte i zhgënjyer që nuk u zgjodh kapiteni i Kombëtares dhe kjo është e kuptueshme”.

Mbappe është kapiten i ri i Francës, Griezmann mendon të tërhiqet nga përfaqësuesja
Lexo po ashtu Mbappe është kapiten i ri i Francës, Griezmann mendon të tërhiqet nga përfaqësuesja

“Ia thashë se edhe unë do të kisha pasur të njëjtin reagim. Antoine është ndoshta lojtari më i rëndësishëm në epokën e Deschamps, ka një eksperiencë të madhe”.

“A do marr këshilla prej tij? Sigurisht. Nëse ai do të ketë diçka për të thënë, unë do të ulem ta dëgjoj”, ka thënë Mbappe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori