Kylian Mbappe ka lënë vend për më shumë spekulime për të ardhmen e tij pasi pretendon se është i hapur për të ndryshuar mendje.

Reklama

Ylli francez ka qenë prej kohësh i lidhur me një lëvizje te Real Madridi dhe ai i ka kthyer këto përparime publikisht në disa raste.

Megjithatë, ai dha disa përgjigje të fshehta në një intervistë të fundit që do t’i lërë fansat të hamendësojnë.

Dështojnë sërish bisedimet mes përfaqësuesve të Mbappes dhe PSG-së për kontratën e re Dështojnë sërish bisedimet mes përfaqësuesve të Mbappes dhe PSG-së për kontratën e re

“Të kalosh nga Monaco në Paris Saint-Germain ishte logjike”, ka thënë fillimisht ylli i Francës për Paris Match.

“Por, tani që shikoj përpara, ka vend për gjëra të paplanifikuara. Argëtimi, faktori surprizë – kjo është pjesë e bukurisë së sportit”.

Reklama

“Gjërat mund të ndodhin që të ndryshojnë mendje. Është e pamundur të parashikosh se çfarë do të bëj në 20 vitet e ardhshme”.

Reklama

Mbappe, pa shkuar më tej në intervistë për transferimin e tij të mundshëm në kryeqytetin spanjoll, konfirmoi se edhe pse do të konsultohet me prindërit, do të jetë ai që do të ketë fjalën e fundit për vendimet e tij në karrierë.

Mbappe theu rekordin e madh të Messit në Ligën e Kampionëve Mbappe theu rekordin e madh të Messit në Ligën e Kampionëve

“Ata kurrë nuk i kundërshtojnë vendimet e mia dhe kurrë nuk më kanë thënë të bëj asgjë, edhe kur isha më i ri”.

“Ata më kanë thënë gjithmonë se është më mirë kështu pasi atëherë, nëse rezulton se është vendimi i gabuar, unë nuk mund të hidhem kundër tyre”, përfundoi Mbappe. /Telegrafi/