LAJMI I FUNDIT:

Matthaus: Haaland do të përshtatej më mirë te Reali me Mbappe

Matthaus: Haaland do të përshtatej më mirë te Reali me Mbappe
(Foto: Instagram/erling.haaland/Marca)

Legjenda e Bayern Munichut, Lothar Matthaus, ka dhënë opinionin e tij lidhur me situatën e Real Madridit në vitet e fundit.

Reklama

Sipas tij, largimi i emrave, si Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Raphael Varane dhe të tjerëve, e ka ulur nivelin e Los Blancos.

“Real Madridi e ka humbur personalitetin e vet pa Ramosin”, ka thënë ai duke folur pastaj për David Alaban, i cili e ka zëvendësuar kapitenin legjendar.

(Foto: Instagram/erling.haaland)

“Ai (Alaba) është lojtar i shkëlqyer, por nuk e ka personalitetin e njëjtë. Nuk është një lider sikurse Ramos”, ka shtuar 60-vjeçari në deklaratën e tij.

Agjenti i njohur gjerman hedh ‘bombën’: Klubi që e blen Haalandin duhet të ketë buxhet vetëm për të deri në 300 milionë euro
Lexo po ashtu Agjenti i njohur gjerman hedh ‘bombën’: Klubi që e blen Haalandin duhet të ketë buxhet vetëm për të deri në 300 milionë euro

Ylli i Borussia Dortmundit, Erling Haaland, është një prej shënjestrave të Realit dhe Matthaus beson se norvegjezi mund t’u sjellë Mbretërve personalitet.

“Haaland mund të përfundojë te Bayern (Munichu) pas (Robert) Lewandowskit. Por, jo së bashku me të. Haaland do të përshtatej më mirë të Real Madridi me (Kylian) Mbappe”, ka theksuar Matthaus. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori