LAJMI I FUNDIT:

Mascherano shpreson që Barcelona të nënshkruajë përsëri me Neymarin

Mascherano shpreson që Barcelona të nënshkruajë përsëri me Neymarin

Legjenda e Barcelonës, Javier Mascherano shpreson se ish-skuadra e tij mund të ri-nënshkruajnë me Neymar nga Paris Satint-Germain.

Reklama

Mascherano tani është me Estudiantes dhe luajti me Neymarin te Barcelona për disa vite.

Megjithatë, argjentinasi dëshiron që sulmuesi brazilian të kthehet përsëri tek klubi nga Camp Nou, me të cilin është duke u lidhur tash e një kohë.

Neymar përgatit terrenin për rikthim te Barcelona
Lexo po ashtu Neymar përgatit terrenin për rikthim te Barcelona

“Nj ditë, unë pashë përsëri finalen në Berlin dhe ajo treshja e sulmit, Neymar, Suarez dhe Messi krijonte gjëra mbresëlënëse”, ka thënë fillimisht Mascherano.

“Secili prej tyre kishte një pozicion në ekip, presionin pasi humbnin topin dhe kontrollin”.

“Ata shtuan një avantazh vdekjeprurës në lojën tonë. Shpresoj që Ney të kthehet në Barcelona dhe ata të luajnë përsëri së bashku”.

“Do të ishte shumë e bukur për klubin dhe tifozët”, përfundoi argjentinasi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori