LAJMI I FUNDIT:

Mascherano pensionohet nga kombëtarja e Argjentinës pas humbjes nga Franca

Mascherano pensionohet nga kombëtarja e Argjentinës pas humbjes nga Franca
Javier Mascherano (Getty Images)

Javier Mascherano ka konfirmuar pensionimin nga futbolli i luajtur me kombëtaren e Argjentinës.

Reklama

Argjentina ka humbur me rezultat të ngushtë 4-3 në trilerin ndaj Francës në 1/8-tën e Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Megjithatë, përveç humbje nga Franca, Argjentina ka humbur edhe një lojtar të madh nga kombëtarja e saj.

Futbollistët që mund t'i shohim për herë të fundit në kampionatin botëror
Lexo po ashtu Futbollistët që mund t'i shohim për herë të fundit në kampionatin botëror

Është Mascherano, i cili ka konfirmuar pensionimin nga futbolli i luajtur me kombëtaren e tij, Albicelteste.

Javier Mascherano (Getty Images)

Mascherano, i cili ka luajtur në pozitën e qendërmbrojtësit dhe mesfushorit defensivë ka njoftuar vet largimin pas humbjes nga Franca.

Ndryshe, Mascherano është njëri ndër tre futbollistët me më së shumti paraqitje në histori të Argjentinës, pasi ka djersitur fanellën në plot 146 ndeshje.

Ky pensionim i lojtari vjen në moshën 34-vjeçare, ndërsa debutoi me Argjentinën në vitin 2003. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori