LAJMI I FUNDIT:

Martinez: Hazard është Jordani i futbollit, do ta fitojë Topin e Artë

Martinez: Hazard është Jordani i futbollit, do ta fitojë Topin e Artë

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez e ka përshkruar Eden Hazardin si Michael Jordan i futbollit dhe sipas tij ylli i Real Madridit mund ta fitojë Topin e Artë.

Reklama

Hazard, i vlerësuar si një nga lojtarët më të mirë në botë – kaloi nga Chelsea te Real Madridi në një transferim që ishte i bllokuara para fillimit të sezonit.

Reprezentuesi belg ka treguar ndezje të shkëlqimit të tij, duke fituar lëvdata për shfaqjet e tij para se të pësonte një frakturë të vogël të kyçit të këmbës.

Hazard ende në paterica, rrezikon të mungojë në El Clasico
Lexo po ashtu Hazard ende në paterica, rrezikon të mungojë në El Clasico

I pyetur për Hazard, trajneri Martinez e krahasoi kapitenin e belgëve me legjendën e Chicago Bulls dhe të NBA, Michael Jordan, ndërsa shtoi se ai mund ta fitojë Topin e Artë.

“Unë e shoh Hazardin duke fituar Topin e Artë. Ai ka rolin e të qenit një fitues i Topit të Artë”, ka thënë Martinez programit Cadena Ser.

“Ajo që ai ka bërë është nivel i Topit të Artë dhe ai gjithmonë është i pranueshëm për çmimin”.

“Ai e ka bërë atë në Chelsea dhe në Francë [Lille]. Është e vështirë për një të huaj të jetë në referencën e një projekti që punon për të fituar ligën”.

Goal.com zgjedh formacionin e dekadës në Ligën Premier, dominohet nga lojtarët e Man Cityt  
Lexo po ashtu Goal.com zgjedh formacionin e dekadës në Ligën Premier, dominohet nga lojtarët e Man Cityt  

“Ai është një lojtar i pasimit të fundit, një Michael Jordan. Hazard është Michael Jordan i futbollit”, përfundoi trajneri i Belgjikës.

Hazard , i cili ka shënuar një herë këtë sezon – do të humbasë El Clasicon kundër Barcelonës më 18 dhjetor për shkak të një frakture të vogël në kyçin e këmbës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori