Martin Garrix ka zënë vendin e dytë në listën e 100 DJ-ve më të mirë në botë.

Kjo në bazë të një vlerësimi të bërë nga revista britanike, ‘DJ Mag’, ndërkohë që vendi i parë i takon yllit tashmë të popullarizuar, David Guetta.

I lumtur për suksesin, artisti holandez ka bërë një reagim në rrjete sociale megjithëse kishte një kritikë.

Foto: DJ Mag

“Ju lutem, nëse më shpallni si DJ-në e dytë më të mirë në botë, shqiptoni emrin tim saktë”, ka thënë ai pasi organizata kishte shkruar Garixx.

Të gjitha lajmet nga Martin Garrix Të gjitha lajmet nga Martin Garrix

“Jam shumë krenar që jam pjesë e kësaj industrie të mahnitshme dhe nuk mund të shpreh mirënjohjen time për të gjithë ata që më votuan si DJ-në e parë. DJ për të dytin vit radhazi. Do të thotë shumë”, u shpreh Guetta në anën tjetër.

Martin tashmë është i njohur për hitet si: “Animals”, “Scared to be lonely”, “Diamonds”, “There for you” etj.

I njëjti ka edhe një bashkëpunim të suksesshëm me artisten shqiptare, Bebe Rexha, të quajtur “In the name of love”. /Telegrafi/