LAJMI I FUNDIT:

Marigona Hill Prishtina fiton Kupën e Kosovës në kategorinë U-18

Marigona Hill Prishtina fiton Kupën e Kosovës në kategorinë U-18
(Foto: basketbolli.com)

Në fundjavë është zhvilluar Final Four i Kupës së Kosovës në konkurrencën e meshkujve në kategorinë U-18.

Reklama

Në finalen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Marigona Hill Prishtinës, ka triumfuar skuadra prishtinase me rezultat 71-85.

Ndeshja finale ka qenë shumë interesante, ndërsa në fund ishin prishtinasit që triumfuan.

Eliot Peci është shpallur MVP i turneut, thuhet në njoftimin e FBK-së.

Çmimin e MVP, Kupën dhe medaljet i ka ndarë, anëtari i Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës, Valton Bilalli.

(Foto: basketbolli.com)

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Formula 1
Kalo në kategori