LAJMI I FUNDIT:

Marcelo Bielsa flet për largimin e Ezgjan Alioskit: Jam i trishtuar me largimin e tij, kisha dashuri për të

Marcelo Bielsa flet për largimin e Ezgjan Alioskit: Jam i trishtuar me largimin e tij, kisha dashuri për të

Trajneri i Leeds United, Marcelo Bielsa e pranon se i vjen keq që humbi Ezgjan Alioski këtë verë.

Reklama

Mbrojtësi mbrojtës është larguar nga Al-Ahly, ku do të punojë me trajnerin shqiptar Besnik Hasin.

“Shumë i trishtuar. Për shkak të pjesës së futbollit natyrisht, por edhe në pjesën humane konkretisht, kam shumë dashuri për Alioskin”.

“E di që ai donte të vazhdonte dhe klubi donte që ai të vazhdonte, por në mes të kësaj ka edhe negociata dhe interesa”.

“Këto janë të përziera me gjëra ekonomike, të përziera me gjëra të kësaj natyre”.

“Për ta përmbledhur, unë mendoj se klubi donte që ai të vazhdonte dhe ai donte të qëndronte, por ishte një negociatë që nuk u kristalizua. Por nuk [përfundon] lidhja midis Alioskit dhe Leedsit dhe Leedsit dhe Alioski”, ka thënë trajneri argjentinas. /Telegrafi/