LAJMI I FUNDIT:

Marca zgjedh formacionin më të dobët të sezonit të shkuar – Karius, Bonucci, Sanchez e Ozil në 11-she

Marca zgjedh formacionin më të dobët të sezonit të shkuar – Karius, Bonucci, Sanchez e Ozil në 11-she

Gazeta e njohur spanjolle Marca e ka hartuar formacionin më të keq të sezonit 2017/2018, ku përfshihen Loris Karius, Leonardo Bonucci, Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez.  

Reklama

Gazeta spanjolle publikoi ata që zhgënjyen për sezonin e kaluar në elitën e futbollit botëror.

Në portë është portieri i Liverpool, Loris Karius.

(Foto: Getty Images)

Në mbrojtje ka emra si Leonardo Bonucci që qëndroi një vit si kapiten i Milanit.  Më të në mbrojtje janë edhe Howedes e Lindelof.

Një figurë tjetër që luajti keq është Bakayoko, i cili u kritikua për paraqitjet e tij te Chelsea pas një transferimi prej 40 milionë euro nga Monaco.

Mesut Ozil luajti keq edhe me Arsenalin dhe Gjermaninë.

Në sulm janë emra si Alexis Sanchez, Vietto e Iheanacho.

Si trajner dështimi i vitit ishte Vicenzo Montella, që dështoi te Milani e Sevilla. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Paraqitet një blerës serioz për blerjen e Interit

Serie A
Kalo në kategori