LAJMI I FUNDIT:

Mane lë anash pushimet luksoze, vendos ta vizitojë ndërtimin e shkollës që po e financon në fshatin e tij të lindjes

Mane lë anash pushimet luksoze, vendos ta vizitojë ndërtimin e shkollës që po e financon në fshatin e tij të lindjes
(Foto: Twitter/Instagram/mane.editx)

Futbollisti senegalez, Sadio Mane, është kthyer në fshatin ku është rritur, për të shikuar nga afër ndërtimin e shkollës, të cilën është duke e financuar.

Reklama

Në prill të vitit të kaluar, ylli i Liverpoolit dhuroi 250.000 funte (280.000 euro), në mënyrë që gjenerata e ardhshme e fëmijëve në Bambali të kenë një shkollë të re të mesme, për t’u dhënë mundësi që të përparojnë në jetë, ashtu siç ka bërë ai.

Mane, i cili ka paguar në ndërtimin e një spitali dhe ka dhuruar shumë para për familjet e varfra, është gjithmonë i përulur dhe asnjëherë nuk harron se nga ka ardhur.

Të gjitha lajmet nga Sadio Mane
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Sadio Mane

27-vjeçari është një hero në vendlindjen e tij, ndërsa aktet bamirëse nuk i bën për t’u shfaqur. Kur The Telegraph e kishte pyetur në lidhje me këtë pjesë të tij, ai kishte kërkuar që të mos përfshihej kjo temë në intervistë: “Nuk e bëj këtë për publicitet”.

Ai nuk dëshiron vëmendje, por e bën këtë sepse dëshiron të kujdeset për njerëzit e vendit nga vjen dhe është shumë i vetëdijshëm për varfërinë dhe kushtet e vështira, në të cilat jetojnë shumica e bashkëkombësve të tij. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Beatrix Ramosaj shkëlqen në fustan të kuq teksa feston ditëlindjen e 29-të

Magazina
Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Magazina
Rita Ora shoqërohet nga bashkëshorti Taika Waititi edhe gjatë stërvitjeve, çifti shfaqen në formë të mirë përkrah njëri-tjetrit

Rita Ora shoqërohet nga bashkëshorti Taika Waititi edhe gjatë stërvitjeve, çifti shfaqen në formë të mirë përkrah njëri-tjetrit

Magazina
Luizi tregon se çfarë raportesh ka me Efin pas përfundmit të Big Brother VIP Albania

Luizi tregon se çfarë raportesh ka me Efin pas përfundmit të Big Brother VIP Albania

Magazina
Sam Asghari shënon përvjetorin e parë të martesës me Britney Spears, teksa artistja fshin sërish llogarinë në Instagram

Sam Asghari shënon përvjetorin e parë të martesës me Britney Spears, teksa artistja fshin sërish llogarinë në Instagram

Magazina
Kalo në kategori