LAJMI I FUNDIT:

Mandzukic i rilindur pas transferimit të Ronaldos

Mandzukic i rilindur pas transferimit të Ronaldos

Mario Mandzukic është njëri ndër lojtarët me paraqitjet më të mira në këtë sezon në Serie A.

Reklama

Sulmuesi kroat nuk ndalet me ndeshjet brilante në fanellën e Juventusit, për të cilin këtë sezon luan si kurrë më parë në karrierë.

Në 19 ndeshje (gjithsej 1,493 minuta), lojtari shënoi nëntë gola dhe bëri tri asistime. Megjithatë, përveç të dhënave thjesht statistikore, është e qartë se futbollisti ka bashkëpunim të mirë me bashkëlojtarët.

Mario Mandzukic

“Unë pajtohem me të gjithë lojtarët, ata janë të gjithë djem të shkëlqyer dhe futbollistë të mëdhenj. Atmosfera është e mrekullueshme, edhe pse jo kështu, nuk do të kishte arritur rezultate të tilla”.

Ai më tutje pohoi se nuk ka probleme rreth bashkëpunimit me sulmuesin portugez, Cristiano Ronaldon.

“Kur Ronaldo nënshkroi për Juventusin, e dija se do të pajtoheshim shumë sepse kemi luajtur shumë ndeshje kundër njëri-tjetrit dhe ne respektohemi mes veti. Ai është një lojtar dhe punëtor i madh”, tha ai.

Allegri: Fitore e merituar ndaj Romës, Mandzukic i jashtëzakonshëm
Lexo po ashtu Allegri: Fitore e merituar ndaj Romës, Mandzukic i jashtëzakonshëm

Ndryshe, Juventus është lider në renditjen tabelore të ligës elitare italiane me 49 pikë, tetë më tepër se vendi i dytë, Napoli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori