Manchester United ka fituar ndaj ndaj Sheriff Tiraspol me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë në Ligën e Evopës.

Pasi humbën ndeshjen e parë, Djajtë e Kuq, e dinin që duhet vetëm fitore në këtë përballje.

Jadon Snacho ishte ai që shënoi golin e parë për anglezët në minutën e 17-të për 1-0.

United fitoi penallti në minutën e 39-të për të shënuar me Cristiano Ronaldon për 2-0.

Pjesa e dytë nuk soli gola të tjerë dhe United mori fitoren e parë në grup.

Real Sociedad është lider me gjashtë pikë, ndërsa Man Utd dhe Sheriff kanë nga tre pikë. /Telegrafi/

Reklama