Manchester Unitedi ka konfirmuar lirimin e 15 lojtarëve, në mesin e të cilëve ndodhen edhe Ander Herrera dhe Antonio Valencia.

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer tashmë ka nisur ndryshimin e madh të skuadrës para fillimit të sezonit 2019/2020.

(Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

“Në këtë periudhë të vitit, kontratat e lojtarëve skadojnë në të gjitha nivelet e Manchester Unitedit, teksa skuadrat fillojnë të marrin formë para sezonit të ri 2019/2020”.

“Sa i përket ekipit të parë, tashmë është konfirmuar se Ander Herrera dhe Antonio Valencia po largohen nga Unitedi pas shërbimit të shquar me fanellën e kuqe. Juan Matas në ndërkohë i është ofruar kontratë e re”, thuhet mes tjerash në njoftimin e klubit.

Të gjitha lajmet nga Man Utd Të gjitha lajmet nga Man Utd

Lista e lojtarëve të liruar nga Unitedi:

Ander Herrera,
Antonio Valencia
Regan Poole
Zak Dearnley
Tom Sang
Callum Whelan
Matty Willock
James Wilson
Matthew Olosunde
Tyrell Warren
DJ Buffonge
Callum Gribbin
Millen Baars
Josh Bohui
James Thompson

/Telegrafi/