LAJMI I FUNDIT:

Manchester United me tentim të ri për Rabiot

Manchester United me tentim të ri për Rabiot
Reklama

Manchester United mbetet i interesuar për nënshkrimin e Adrien Rabiot, sipas gazetës italiane Calciomercato.

Djajtë e Kuq bënë dy përpjekje të pasuksesshme për të sjellë mesfushorin francez në të kaluarën, në verën e 2022 dhe 2023.


Rivali i Ligës Premier, Newcastle dhe ai nga La Liga, Atletico Madrid, po ndjekin gjithashtu Rabiotin, të cilit do t’i skadojë kontrata në verën e vitit 2024.

Zyrtare: Juventusi largon të gjitha klubet nga Rabiot me kontratën e re
Lexo po ashtu Zyrtare: Juventusi largon të gjitha klubet nga Rabiot me kontratën e re

Erik ten Hag donte të nënshkruante me 28-vjeçarin si një transferim i lirë përpara sezonit 2023/24, por francezi bëri një zgjatje të kontratës njëvjeçare me Juventusin.

Lojtari është ambientuar shumë mirë nën urdhrat e Max Allegrit, andaj nuk do të jetë e lehtë që Zonja e Vjetër ta lejojë largimin e tij.

Por, Manchester United mund të bëjë një ofertë tunduese për Juventusit për t’i marrë shërbimet e Rabiot. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

La Liga
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

La Liga
Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Ndërkombëtare
Kalo në kategori