Manchester City me stil kalon në çerekfinale të Ligës se Kampionëve

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Copenhagen me rezultat 3-1 edhe në ndeshjen kthyese të fazës së parë të eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, për të kaluar në çerekfinale.

Qytetarët e kishin fituar edhe ndeshjen e parë të zhvilluar në Danimarkë me rezultat 3-1.

Ndeshja nisi si është më së miri për kampionin në fuqi që shënuan që në minutën e 6-të me Manuel Akanjin që përfitoi pas asistimit të Julian Alvarez (1-0).

Në minutën e 9-të, Man City shtoi epërsinë në 2-0 me golin e Julian Alvarez.

Mysafirët arritën të shënonin në minutën e 29-të me Mohamed Elyounoussi për 2-1.

Si të mungonte një gol i Erling Haaland në këtë ndeshje, që shënoi në minutën e tretë të kohës shtesë të pjesës së parë për 3-1.

Pjesa e dytë nuk është se solli shumë dhe të besuarit e Pep Guardiolas e ruajtën rezultatin, duke mos lejuar të rrezikohet shumë porta e tyre.

Me këtë fitore, me rezultat të përgjithshëm prej 6-2, Man City kalon në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos