Manchester City fiton thellë dhe me lehtësi në udhëtim te Fulhami

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndaj Fulhamit në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Ligën Premier.

Qytetarët kanë vazhduar serinë pozitive, duke marrë një fitore më të lehtë sesa mendohej në udhëtim te Fulhami.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Cityt dhe raste më shumë të krijuara në tentim të golit.

Megjithatë, asnjëra skuadër nuk arriti ta tund rrjetën dhe skuadrat shkuan pa gola në pushimin mes dy pjesëve.

Në pjesën e dytë, City hyri edhe më fuqishëm dhe kësaj radhe arriti të shënojë tri gola të shpejt për të siguruar fitoren.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 47-të me anë të John Stones, i cili shënoi për 0-1, ndërsa Gabriel Jesus (56’) shënoi për 0-2.

Në minutën e 60-të në skenë doli edhe legjenda e klubit, Sergio Aguero që ishte i saktë nga pika e bardhë për 0-3 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar.

Pas kësaj fitore, City e sheh veten në pozitën e parë me 71 pikë apo 17 më shumë se Manchester Unitedi i dyti, ndërsa Fulhami zë vendin e 18-të me 26 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Qytetarët luajnë në udhëtim te Leicester City, ndërsa Fulhami udhëton te Leeds Unitedi. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës