Manchester Unitedi ka triumfuar me rezultat të thellë 6-2 ndaj Leeds Unitedit në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq kanë vazhduar serinë pozitive në kampionat duke marrë fitoren e pestë nga gjashtë ndeshjet e fundit.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga McTominay (2’, 3’), Bruno Fernandes (20’, 70’), Victor Lindelof (37’) dhe Daniel James (66’) për vendasit, ndërsa për Leeds shënoi Liam Cooper (42’) dhe Stuart Dallas (73’).

Manchester Unitedi shkatërron Leeds Unitedin në trilerin e tetë golave Manchester Unitedi shkatërron Leeds Unitedin në trilerin e tetë golave

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi francez, Anthony Martial, i cili pas dy asistimeve u notua me 9.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për shqiptarin e mysafirëve, Ezgjan Alioski, që u vlerësua me notë 5.6.

Man Utd:

Leeds:

/Telegrafi/