LAJMI I FUNDIT:

Man United goditet me tri lëndime, Ten Hag detyrohet të bëjë një zgjidhje urgjente

Man United goditet me tri lëndime, Ten Hag detyrohet të bëjë një zgjidhje urgjente

Manchester United ka marrë lajme të këqija nga infermieria pasi tre lojtarë janë lënduar para ndeshjes me Coventry Cityn në kuadër të gjysmëfinales së FA Cup.

Nesër (e diel), të besuarit e Erik ten Hag do të takohen me Coventryn në ‘Wembley’, për të siguruar një vend në finalen e FA Cup aty ku tashmë është kualifikuar Manchester City.

United u kualifikua në mesin e katër ekipeve më të mira në këtë garë, pasi kompletuan një rikthim dramatik ndaj rivalit Liverpoolit në ‘Old Trafford’ muajin e kaluar.

Sidoqoftë, përkundër faktit se janë favorit i madh në letër, United nuk do të jetë në gjendje të llogarisë në shërbimet e tre lojtarëve për këtë ndeshje.

Fabrizio Romano konfirmon datën se kur do të vendoset e ardhmja e Ten Hag
Lexo po ashtu Fabrizio Romano konfirmon datën se kur do të vendoset e ardhmja e Ten Hag

“Mason Mount, Sofyan Amrabat dhe Willy Kambwala do të humbasin ndeshjen ndaj Coventryt për shkak të lëndimeve. Kanë qenë më shumë se 60 raste të sëmundjeve ose lëndimeve për Man United këtë sezon”, ka shkruar gazetari Fabrizio Romano.

Pas lëndimit të Kambëalas, është pretenduar se Harry Maguire është mbrojtësi i vetëm në dispozicion për Ten Hag në këtë ndeshje.

Si rezultat, Romano ka thënë se tekniku holandez mund të detyrohet të luajë me Casemiron në qendër të mbrojtjes.

“Harry Maguire është i vetmi mbrojtës në dispozcion për Manchester United vs Coventry. Varane, Lisandro, Evans, Lindelof dhe Kambëala që të gjithë janë të lënduar. Siç kam kuptuar, Ten Hag e ka testuar Casemiron si mbrojtës si një zgjidhje emergjente”, është shprehur Romano./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori