LAJMI I FUNDIT:

Man City shënon edhe të dytin ndaj Chelseat

Man City shënon edhe të dytin ndaj Chelseat

Manchester City ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Chelseat në duelin që po zhvillohet në kuadër të FA Cup.

Reklama

Derisa Riyad Mahrez bombardoi portën e Bluve në minutën e 23-të nga gjuajtja e lirë, vetëm shtatë minuta kaluan për golin e dytë.

Nga penalltia, Julian Alvarez u tregua i saktë dhe realizoi për 2-0, duke i dhënë skuadrës së tij një avantazh komod.

Duket se Chelsea po vazhdon të ketë probleme edhe në këtë takim ndaj Cityt, pasi ditë më parë u mposht 1-0 në shtëpi. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga
‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

‘Largohem me shije të hidhur’ – Di Maria konfirmon mosvazhdimin e kontratës me Juventusin

Serie A
Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Shkarkimi i Maldinit ndryshon objektivat e transferimeve të Milanit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori