LAJMI I FUNDIT:

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Manchester City thuhet se është ‘gati’ të shesë njërën nga blerjet e tyre më të mëdha ndonjëherë, vetëm një vit pasi e transferoi atë në klub.

City fitoi titullin e katërt radhazi në Ligën Premier këtë sezon. Por, pavarësisht sigurimit të një titulli tjetër, ata planifikojnë të bëjnë ndryshime përpara sezonit 2024/25.

Një nga lojtarët më me ndikim të klubit është lidhur me një largim befasues nga Etihad. Duket se klubi është gati të dëgjojë ofertat për Matheus Nunes, i cili u bashkua nga Ëolves verën e kaluar në një marrëveshje me vlerë 62 milionë euro.

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë
Lexo po ashtu Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Megjithatë, Nunes luajti vetëm 28 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon, duke përfshirë 17 ndeshje në ligë për skuadrën e Pep Guardiolës.

Ai filloi vetëm shtatë ndeshje në ligë dhe raportet sugjerojnë se e ardhmja e tij qëndron larg Cityt.

Kjo është sipas Graeme Bailey , i cili deklaron se janë të përgatitur të lënë mesfushorin e tyre portugez të largohet këtë verë.

Raporti pretendon se City mund të jetë i gatshëm të zvogëlojë humbjet e tyre ndaj lojtarit tashmë.

Nunes, i cili përfaqësohet nga super-agjenti Jorge Mendes, po shqyrton opsionet e tij përpara rihapjes së afatit kalimtar të verës.

Paris Saint-Germain dhe Barcelona thuhet se kanë treguar interes në të kaluarën, ndërsa klubet e Superligës së Arabisë Saudite mendohet gjithashtu të jenë të prirur për të blerë shërbimet e 25-vjeçarit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
VAR-i e përdori teknologjinë e paparë më herët në futboll gjatë ndeshjes Belgjikë – Sllovaki

VAR-i e përdori teknologjinë e paparë më herët në futboll gjatë ndeshjes Belgjikë – Sllovaki

Përfaqësueset
Kalo në kategori