LAJMI I FUNDIT:

Man City 3-0 Tottenham, notat e lojtarëve – Shkëlqen Gundogan

Man City 3-0 Tottenham, notat e lojtarëve – Shkëlqen Gundogan

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndaj Tottenham Hotspur në ndeshjen derbi të javës së 24-të në Ligën Premier.

Reklama

Qytetarët kanë vazhduar serinë e fitoreve, duke çuar në 11-të numrin e fitoreve radhazi pas triumfit ndaj Spurs në Etihad Stadium.

Golat në këtë triumf të ekipit të Pep Guardiolas u shënuan nga Rodri (23’) dhe Ilkay Gundogan (50’, 66’).

Man City fiton me lehtësi dhe thellë ndaj Tottenhamit në derbin e javës në Ligën Premier
Lexo po ashtu Man City fiton me lehtësi dhe thellë ndaj Tottenhamit në derbin e javës në Ligën Premier

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht mesfushori gjerman, Gundogan, i cili pas dy golave u vlerësua me notë 8.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin Ben Devies që u notua me 5.7.

Notat e lojtarëve:

 

/Telegrafi/