Manchester City ka marrë një fitore të madhe 1-0 ndaj Brightonit në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Ligën Premier.

Ekipi i Pep Guardiolas ka arritur edhe fitoren e katërt radhazi në kampionat, duke vazhduar ngjitjen në tabelë.

Goli i vetëm në këtë fitore të ekipit nga Etihad u shënua në minutën e 44-të nga Phil Foden.

Man City fiton ndaj Brightonit dhe vazhdon ngjitjen në tabelën e Ligës Premier Man City fiton ndaj Brightonit dhe vazhdon ngjitjen në tabelën e Ligës Premier

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori belg, Kevin de Bruyne, i cili pas asistimit u notua me 8.5.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për sulmuesin e vendasve, Raheem Sterling që u vlerësua me notë 5.3.

Man City:

Brighton:

/Telegrafi/