LAJMI I FUNDIT:

Madonna konfirmon se do të ricaktojë data të reja për turneun, pas shtyrjes së tij për shkak të problemeve me shëndetin

Madonna konfirmon se do të ricaktojë data të reja për turneun, pas shtyrjes së tij për shkak të problemeve me shëndetin

Madonna, 64 vjeçe, ka konfirmuar se do të ricaktojë datat në turneun e saj “Celebration” pas problemeve shëndetësore.

Këngëtarja e “Like A Prayer”u shtrua në spital së fundmi për shkak të një infeksioni bakterial të rrezikshëm për jetën.


Megjithatë, diva e muzikës është kthyer në këmbë pas disa javësh në intubim.

Madonna u tha miliona ndjekësve të saj në Instagram se datat e ndryshimit të turneut do të shpalleshin në ditët në vijim.

Krijuesja e hitit “4 Minutes” fillimisht u detyrua të anulonte turneun e saj “Celebration” kur u dërgua me urgjencë në spital pas një infeksioni të tmerrshëm sepsis.

Siç raportoi më parë DailyMail, ikona e popit reflektoi duke thënë, ‘sa me fat jam që jam gjallë’ në Instagram kur filloi të rikuperonte forcën e saj.

Mjekët e kishin informuar përpara shtrimit të saj në spital se sa “e lodhur, e dobët dhe e rraskapitur” dukej ylli e lindur në Michigan.

Pavarësisht pengesave të tmerrshme për këngëtaren e “La Isla Bonita”, ajo ka zgjedhur të adoptojë një mentalitet pozitiv në rrugën e rimëkëmbjes.

Madonna përcjell nga afër koncertin e Beyonce, pozojnë bashkë në prapaskenën e turneut "Renaissance"
Lexo po ashtu Madonna përcjell nga afër koncertin e Beyonce, pozojnë bashkë në prapaskenën e turneut "Renaissance"

“Të jem në gjendje të lëviz trupin tim dhe të kërcej vetëm pak më bën të ndihem si ylli më me fat në botë”, ka thënë ajo.

Turneu i këngëtares “Celebration” duhej të festonte katër dekadat e saj të hiteve.

Fillimisht, turneu ishte planifikuar të niste këtë të shtunë në Detroit.

Rruga e riplanifikuar e turneut dhe datat e turneut ende nuk janë konfirmuar nga këngëtarja dhe ekipi i saj.

Megjithatë, Madonna shkroi në një postim në Instagram të 10 korrikut se, ‘plani aktual është që të riplanifikohet pjesa e turneut në Amerikën e Veriut dhe të fillojë në tetor në Evropë’. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina

"Është martuar me një shtetas italian për letra", vëllai i Egla Cenos tregon se si qëndron e vërteta e martesës së saj fiktive

Magazina
Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Magazina
Edona Llalloshi publikon këndën

Edona Llalloshi publikon këndën "Deri kur...", dedikuar grave të vrara nga burrat

Magazina
Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Magazina
Kalo në kategori