LAJMI I FUNDIT:

Luis Suarez ka udhëtuar në Katar me çanta të mbushura, ai ka ndarë mendjen se ku do të shkojë pas Kupës së Botës

Luis Suarez ka udhëtuar në Katar me çanta të mbushura, ai ka ndarë mendjen se ku do të shkojë pas Kupës së Botës

Lëvizja e mundshme e Luis Suarez në Mayor League Soccer (MLS) është diskutuar në disa raste, por ish-lojtari i FC Barcelona donte t’i jepte fund kohës së tij në Evropë dhe u kthye në vendlindjen e tij pasi u largua nga Atletico Madrid.

Reklama

Sulmuesi uruguaian gjendet në Katar, ku do të luajë me Kombëtaren e Uruguait, por ka mbushur valixhet plotë dhe pas Kupës së Botës pritet të ndryshoj destinacion dhe të gjej një skuadër të re.

Ai nuk është më në kulmin e tij

Një nga mundësitë që ishin në tavolinë ishte të bënim kërcimin e kontinentit dhe të zbarkonim në Shtetet e Bashkuara.

Në moshën 35-vjeçare, ritmi konkurrues me të cilin ishte mësuar në Evropë ka marrë fund për të dhe fiziku i tij nuk është më i përshtatshëm. Por, ai do të donte të provonte MLS para se të pensionohej.

Pasi shënoi 8 gola në 16 ndeshje për Nacional de Montevideo, një ekip brazilian u interesua për shërbimet e tij. Ishte Gremio nga Porto Alegre, i cili u përpoq me të gjitha mënyrat për të bindur uruguaianin të luante për ekipin e tyre, por presidenti rrëfeu se cilat ishin planet reale të Suarezit.

“Plani i tij është të luajë në MLS”.

“Ne bëmë një propozim, i cili tashmë u refuzua. Suarez e falënderoi sepse ishte një ofertë serioze, por plani i tij është të luajë në MLS . Propozimi ynë ishte mbi ato që ai ka nga MLS, por ai ka një projekt jetësor”, ka thënë Alberto Guerra.

Tre opsione në Shtetet e Bashkuara

Me këto fjalë, është e qartë se Luis Suarez do të përfundojë duke luajtur për një ekip të MLS në vitin 2023. Ekipe si Los Angeles Galaxy, Los Angeles FC dhe Inter Miami u përmendën tashmë disa muaj më parë, dhe duket qartë se njëri nga këto tre skuadra do të ketë fatin ta shijojë atë.

Suarez tashmë e ka vendosur të ardhmen e tij, por tani koka e tij është plotësisht e fokusuar në Kupën e Botës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori