LAJMI I FUNDIT:

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ish-trajneri i Barcelonës, tani i Paris Saint-Germain, Luis Enrique ka emëruar lojtarin më me ndikim në botë, duke befasuar me emrin e dhënë.

Enrique ka drejtuar disa nga lojtarët më të mirë në botë, si Lionel Messi, Neymar, Luis Suarez dhe Kylian Mbappe.

Por, trajneri spanjoll ka thënë se lojtari më me ndikim në botën e futbollit sot është Ousmane Dembele.

Dembele shpjegon vendimin për t'u larguar nga Barcelona
Lexo po ashtu Dembele shpjegon vendimin për t'u larguar nga Barcelona

“Unë vazhdoj të insistoj në pikën time: Ousmane Dembele është futbollisti më me ndikim në botë. Nuk ka dyshime”, ka thënë fillimisht Enrique.

“Dembeles nuk i interesojnë gabimet. Ai vazhdon, i pëlqen të provojë. Ai nuk i dëgjon kritikat… ai gjeneron gjithmonë gjëra të mira”, përfundoi trajneri i PSG-së.

Dembele së fundmi shënoi golin e tij të parë për PSG-në në 16 ndeshje fundjavën e kaluar. Edhe pse francezi ka pesë asistime, është e vështirë të shihet se sa ndikues ka qenë që nga fillimi i sezonit.

Megjithatë, ka disa të vërteta se sa i mirë mund të jetë Dembele kur vendos të luajë. Ai ishte çelësi për fitoren e titullit të Barçës sezonin e kaluar dhe është një nga lojtarët më të ndërlikuar për mbrojtësit, duke pasur parasysh natyrën e tij sulmuese. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Premier League
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Xabi Alonso ‘vendos’ për të ardhmen e tij, tifozët e Liverpoolit nuk do ta pëlqejnë

Xabi Alonso ‘vendos’ për të ardhmen e tij, tifozët e Liverpoolit nuk do ta pëlqejnë

Bundesliga
Si mund të rreshtohet Man United sezonin e ardhshëm me Ratcliffe që po planifikon tri transferime

Si mund të rreshtohet Man United sezonin e ardhshëm me Ratcliffe që po planifikon tri transferime

Premier League
Momenti kur Jurgen Klopp vendosi të largohej nga Liverpooli pasi një teori e re del në dritë

Momenti kur Jurgen Klopp vendosi të largohej nga Liverpooli pasi një teori e re del në dritë

Premier League
Kalo në kategori