LAJMI I FUNDIT:

‘Lufta e fansave’ – Selena la prapa Kylien, ndërsa fitoi dy milionë ndjekës brenda 24 orësh në Instagram

‘Lufta e fansave’ – Selena la prapa Kylien, ndërsa fitoi dy milionë ndjekës brenda 24 orësh në Instagram
(Foto: WireImage/Getty/FilmMagic)

Selena Gomez së fundmi u bë femra më e ndjekur në Instagram (aktualisht numëron 388 milionë ndjekës) duke tejkaluar Kylie Jennerin (aktualisht numëron 380 milionë ndjekës), ndërsa vetëm brenda 24 orësh fitoi dy milionë ndjekës më shumë.

Reklama

Duket se ky është rezultat i një lufte fansash dhe një “orteku” që ka nisur nga një tjetër rrjet social – TikTok.

Konkurrencë e madhe ndërmjet Kylie Jenner dhe Selena Gomez për fronin e femrës më të ndjekur në Instagram
Lexo po ashtu Konkurrencë e madhe ndërmjet Kylie Jenner dhe Selena Gomez për fronin e femrës më të ndjekur në Instagram
“]

Këngëtarja dhe aktorja u gjend në qendër të një drame, pasi ishte tallur nga modelja e klanit Kardashian/Jenner, si edhe nga Hailey Bieber (gruaja e ish-të dashurit të saj, Justin Bieber).

Gjegjësisht, Gomez kishte postuar një video për vetullat e saj dhe shumë shpejt pasuan postimet e Kylie dhe Hailey në të cilat ato talleshin me të. Kjo nuk u pëlqeu shumë përdoruesve të mediave sociale, veçanërisht atyre në TikTok.

Pikërisht në të njëjtën ditë pas postimit të diskutueshëm të Jenner, Selena ia mori vendin e parë për nga numri i ndjekësve dhe e gjithë situata shkaktoi një “luftë mes fansave”.

Selena Gomez zbulon se mjekimi ndaj lupusit ka ndikuar që ajo të shtojë peshë: Unë nuk jam modele, nuk do të jem kurrë
Lexo po ashtu Selena Gomez zbulon se mjekimi ndaj lupusit ka ndikuar që ajo të shtojë peshë: Unë nuk jam modele, nuk do të jem kurrë

Një seri videosh u postuan në TikTok duke i ftuar të tjerët të ndiqnin këngëtaren dhe të mos e ndiqnin dyshen e përmendur. Si rezultat, Gomez fitoi dy milionë ndjekës në vetëm 24 orë, ndërsa Kylie dhe Hailey humbën disa qindra mijëra.

Si pasojë e gjithë dramës, Selena njoftoi se do të bënte një pushim nga përdorimi i Instagramit, ndërsa Kylie u desh të mbrohej duke thënë se postimi i përmendur nuk kishte të bënte me këngëtaren, por nuk e ndihmoi shumë në këtë aspekt. /Telegrafi/

@fuzzyhatsfuzzyhats

Selena Gomez Hailey Bieber Mean girls

♬ original sound – Fuzzyhatsfuzzyhats

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Mozzik thotë se ka rënë në dashuri me qytetin e Dubait

Mozzik thotë se ka rënë në dashuri me qytetin e Dubait

Magazina
Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waitit shpërfaqin çastet e tyre intime në fotosesionin e ri

Rita Ora dhe Taika Waitit shpërfaqin çastet e tyre intime në fotosesionin e ri

Magazina
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri vazhdojnë të publikojnë fotografi atraktive nga pushimet e përbashkëta në Egjipt

Magazina
Kalo në kategori