Të hënën mbrëma Real Madridi njoftoi shkarkimin nga detyra e trajnerit dhe emërimin e përkohshëm të Santiago Solarit.

Los Blancos falënderuan spanjollin për kohën e tij në Madrid, por nuk mungoi edhe urimi nga 52-vjeçari.

“Pas vendimit të miratuar nga bordi i drejtorëve të Real Madridit, dua të falenderoj klubin për mundësinë që më është dhënë”.

Julen Lopetegui (Getty Images)

“Gjithashtu dua të falënderoj lojtarët për përpjekjet dhe punën e tyre, por ashtu edhe gjithë punonjësit e klubit që më trajtuan mirë gjatë kësaj kohe”.

“Dhe gjithashtu tifozët për përkrahjet. Gjithë të mirat në sezonin e mbetur”,  ka thënë Lopetegui pas shkarkimit.

Solari, trajneri i Realit që është tifoz i Messit Solari, trajneri i Realit që është tifoz i Messit

Spanjolli ishte në krye të Los Blancos vetëm 137 ditë.

Gjatë kohës sa Lopetegui drejtonte skuadrën nga Madridi ajo nuk kishte rezultate të mirë, aktualisht në La Liga renditen në vendin e nëntë më 14 pikë. /Telegrafi/