Asgjë nuk e rrit pulsin e tifozëve më shumë se një futbollistë që është rritur në klub dhe Liverpool ka pasur shumë të tillë gjatë viteve.

Nga Ian Callaghan, mbajtësi i rekordit të paraqitjeve të të gjitha kohërave në klubit te Trent Alexander-Arnold, që aktualisht po shkëlqen me Liverpoolin.

Reds kanë qenë gjithmonë në gjendje të marrin në ekipin e parë lojtarët që e kanë klubin në zemrën dhe e kuptojnë formimin e quajtur ‘The Liverpool Ëay’.

Pa dyshim që ma i madhi ndonjëheë konsiderohet Steven Gerrard, i cili ka shkëlqyer me këtë klub për shumë vite.

GOAL ka zgjedhur dhjetë lojtarët më të mirë që kanë dalë nga sistemi i të rinjve të Liverpoolit.

Reklama

Steven Gerrard

Trent Alexander-Arnold

Robbie Fowler

Reklama

Ian Callaghan

Phil Thompson

Michael Owen

Jamie Carragher

Tommy Smith

Steve McManaman

Ronnie Moran

/Telegrafi/