Tashmë ka përfunduar edhe java e tretë e Ligës Premier.

Edhe këtë javë Manchester Unitedi nuk lëshoi pikë, e gjitha kjo fal golit të Marcus Rashford në minutat shtesë të takimit.

Formacioni i javës në Ligën Premier (Foto) Formacioni i javës në Ligën Premier (Foto)

Një ndër lojtarët më të mirë për Djajtë e Kuq ishte Maurone Fellaini, i cili po ashtu është lojtari me më së shumti pasimet të kompletuara në Ligën Premier për javën e tretë (83).

Pas tij vijnë Paul Pogba (79), Gareth Barry (68) dhe Adam Forshaw (68). /Telegrafi/