Sezoni 2015/16 ka qenë një sezon me shumë befasi dhe shumë interesant, posaçërisht  pas janarit të 2016.

Chelsea nuk ka pasur një sezon të mirë, por kjo ka ndryshuar pas janarit. Në këtë aspakët një ndihmë të madhe ka dhënë Cesc Fabregas me 607 pasimet e kompletuara të tij.Cesc+Fabregas+Chelsea+v+Manchester+City+Emirates+VAU5dkTfjA0x

Ndërsa Arsenali vazhdon të jetë konkurrent për titull dhe me këtë rast falë shkëlqimit të Aaron Ramsey, cili me 471 pasimet e kompletuara ka lidhur çdo pjesë të fushës.

Aaron+Ramsey+Arsenal+v+Sunderland+Emirates+LPfNYjP8Mivx

Ndërsa i fundi është mesfushori i Wes Ham, Mark Noble, i cili ka kompletuar 453 në Ligën Premierë gjatë viti 2016. /Telegrafi/Mark+Noble+Norwich+City+v+West+Ham+United+rzi6I6r_8isx