LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët e Panamasë u përplasën se kush ta merrte fanellën e Enzo Fernandez

Lojtarët e Panamasë u përplasën se kush ta merrte fanellën e Enzo Fernandez

Lojtarët e Panamas u panë duke u grindur për fanellën e Enzo Fernandez, ndërsa të tjerët bënë që Lionel Messi të firmoste topin e tyre pas humbjes së tyre ndaj Argjentinës.

Reklama

Mbrëmë ishte hera e parë që fituesi i Kupës së Botës kishte dalë në fushë që nga triumfi në Katar dhe skenat ishin të pabesueshme në Estadio Monumental në Buenos Aires.

Teksa himni kombëtar argjentinas kumbonte nga turma mbi 80,000, fishekzjarret shpejt filluan të ndriçonin qiellin ndërsa Messi përpiqej të mbante emocionet e tij ndërsa Emiliano Martinez shpërtheu në lot.

Cucurella zbulon se duhej të kërkonte në Google për një nga nënshkrimet e Chelseat në janar
Lexo po ashtu Cucurella zbulon se duhej të kërkonte në Google për një nga nënshkrimet e Chelseat në janar

Martinez vazhdoi të ruajë portën e pastër, ndërsa Argjentina e mbylli natën me një fitore 2-0 kundër Panamasë.

Pas bilbilit të fundit, pavarësisht se pësuan një humbje, lojtarët emocionues të Panamasë u kapën nga kamerat pothuajse duke u përplasur me njëri-tjetrin në përpjekje për të marrë fanellën e transferimit rekord të Chelseat, Enzo Fernandez.

Dhe një tjetër lojtar i Panamasë, Ivan Anderson, gjithashtu arriti t’i merrte vetes një kujtim të çmuar pasi nxori një stilolaps para Messit dhe i kërkoi ta firmoste fanellën e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Serie A
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Kalo në kategori